Aktualności - Małgorzata Pępęk

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Aktualności

Szanowni Państwo! Przyjmijcie moje najserdeczniejsze życzenia na zbliżające się Święta Wielkiej Nocy. Pozostańcie w zdrowiu, radości i pogodzie ducha! Wesołych Świąt!

Serdecznie zapraszam na bezpłatne porady prawne w moich biurach poselskich w Żywcu i Bielsku-Białej. Aby z nich skorzystać, proszę o kontakt z numerami telefonów podanymi na plakacie. Z uwagi na postępującą pandemię koronawirusa COVID-19 w trosce o bezpieczeństwo podczas udzielania porad proszę o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa: założenie maseczki ochronnej, dezynfekcję rąk i zachowanie dystansu społecznego.

Minister Środowiska rozwiewa nadzieje na odnowienie oraz rozbudowę systemu monitoringu meteorologicznego w powiecie żywieckim. Otrzymałam odpowiedź na moją interpelację w tej sprawie. Pieniędzy na projekt nie ma. Niedobrze się dzieje, że w powiecie, który ma ogromny problem z walką ze smogiem, brak jest środków. na ten cel. To jest obraz, jak Rząd traktuje nasz region.

http://sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/interpelacja.xsp?typ=INT&nr=33762

Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości seniorzy i podopieczni Stowarzyszenia Serce dla Serca zaprezentowali wczoraj przepiękne Widowisko Słowno-Muzyczne "Nasza Niepodległa Sercem". Usłyszeliśmy słowa i nuty, które pokazują, jak wielka była duma oraz radość z życia w wolnej Polsce. Niezmiernie się cieszę, że w duchu patriotyzmu i umiłowania naszej Ojczyzny w wydarzeniu wzięło mnóstwo mieszkańców Bielska-Białej i okolic. Gratuluję  wszystkim podopiecznym Stowarzyszenia oraz dziękuję za możliwość wspólnego świętowania.

W poniedziałek 4.11.2019 r. miała miejsce pierwsza po wyborach parlamentarnych konferencja prasowa. Podczas spotkania przedstawiłam sprawy, którym chciałabym nadać priorytet w IX kadencji Sejmu oraz odniosłam się do bieżących spraw w naszym regionie.Stały kontakt z Państwem jest dla mnie niezwykle istotny, dlatego staram się regularnie spotykać z mediami, by przedstawić sprawozdanie z mojej działalności zarówno w Sejmie, jak i w regionie oraz efekty podejmowanych przeze mnie inicjatyw. Wkrótce przeczytacie i zobaczycie więcej w lokalnych mediach.

Corocznie samorządy Ziemi Cieszyńskiej Laurem „Srebrnej Cieszynianki” wyróżniają osoby, które zasłużyły się w szczególny sposób dla społeczności lokalnej. Taką osobą jest niewątpliwie Pan Felicjan Szczypka, który aktywnie uczestniczy w życiu Kończyc Małych. Podczas dzisiejszej sesji Rady Gminy Zebrzydowice miałam przyjemność złożyć serdeczne gratulacje. Życzę dalszych owocnych i obfitujących w sukcesy aktywności oraz satysfakcji płynącej z podejmowania inicjatyw na rzecz społeczności lokalnej.

29.10.2019 r. wzięłam udział w XVI Sesji Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach. Podjęto ważne uchwały dotyczące m.in. zmiany wieloletniej prognozy finansowej, zmian w budżecie czy w sprawie określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości. Miałam przyjemność podziękować za wsparcie w wyborach i oddane na mnie głosy. Zadeklarowałam swoją dalszą pomoc w sprawach wymagających interwencji Posła na Sejm. Dotychczas nasza współpraca była bardzo efektywna. Wierzę, że nadal będziemy mogli dalej wspólnie działać na rzecz rozwoju naszego regionu.

Mija 65-lat, od kiedy na scenach i estradach w Polsce i za granicą koncertuje Zespół Pieśni i Tańca "BESKID". Z tej okazji w Bielskim Centrum Kultury odbył się wyjątkowy koncert, który dostarczył nam wszystkim niezapomnianych wrażeń. Jesteście naszą wielką dumą, przez wzgląd na działalność artystyczną, sukcesy polskie i międzynarodowe oraz wychowanie młodzieży w miłości do naszego folkloru. Życzę wszystkim członkom zespołu wszelkiej pomyślności, dalszych owocnych lat pracy artystycznej oraz wielu radości ze wspólnego muzykowania.

Festiwal strojów i bogactwo kolorów oraz dobra zabawa i duch sportowej rywalizacji towarzyszyły IX Spartakiadzie Kół Gospodyń Wiejskich w Jasienicy. Panie z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem brały udział w konkurencjach, które miały m.in. przypomnieć „Zabawy naszych przodków”, łącząc przy tym rywalizację ze świetną zabawą. Organizatorzy pokazali, że bez względu na wiek, można fantastycznie nie tylko promować aktywny i zdrowy styl życia, ale również zapewnić uczestnikom oraz licznym gościom i kibicom wspaniałą zabawę i integrację środowiska lokalnego. Dobrze było kolejny raz być wśród Was.

Podczas uroczystości w Sali Kolumnowej Sejmu otrzymałam zaświadczenie PKW o wyborze na posła na Sejm RP IX kadencji. To wielki zaszczyt. Dziękuję wszystkim, którzy pozytywnie ocenili moją pracę i oddali na mnie głos. Kontynuujemy pracę dla regionu i Polski.