Z MARSZAŁKIEM WOJ. ŚLĄSKIEGO O NOWYM WOZIE BOJOWYM DLA OSP ŻYWIEC OCZKÓW - Małgorzata Pępęk

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Do wyborów pozostało

Zegar odmierza czas do wyborów samorządowych

dni
:
godzin
:
minut
:
sekund

Wraz z prezesem OSP Żywiec Oczków rozmawialiśmy dzis w Katowicach w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego z marszałkiem Wojciechem Saługą o możliwości wsparcia finansowego do zakupu nowego średniego wozu bojowego dla Oczkowa. Wysłużony star, który ochotnicy mają tam do dyspozycji, nie zapewnia już bezpieczeństwa na wystarczającym poziomie.

Ubolewam, że miasto Żywiec nie złożyło stosownych wniosków do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego o dofinansowanie zakupu wozów bojowych dla wszystkich jednostek, kiedy były przyjmowane. Były duże możliwości uzyskania dofinansowania w wysokości 85 procent. Bezpieczeństwo mieszkańców jest priorytetem. Będziemy robić wszystko, żeby doposażyć OSP Oczków, a następnie wszystkie pozostałe jednostki w nowe wozy bojowe.

Udostępnij