CZAS ZADBAĆ O JEZIORO ŻYWIECKIE I TERENY WOKÓŁ - Małgorzata Pępęk

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Do wyborów pozostało

Zegar odmierza czas do wyborów samorządowych

dni
:
godzin
:
minut
:
sekund

Jezioro Żywieckie i jego brzegi - temat zaniedbywany od lat. Czas na zdecydowane działania w kierunku przywrócenia akwenu do stanu, który będzie po pierwsze decydował o atrakcyjności Żywca jako miasta turystycznego, a po drugie zagwarantuje funkcje retencyjne zbiornika.

Wdrożę realne działania, by doprowadzić do decyzji organów centralnych o rewitalizacji jeziora. Zbuduję szeroką koalicję samorządów lokalnych, mieszkańców, organizacji społecznych i mediów która pozwoli uzyskać realną siłę w rozmowach z administracją centralną. Planuję zagospodarowanie brzegów jeziora, będących w granicach administracyjnych miasta w sposób atrakcyjny dla mieszkańców i turystów. W ramach swoich działań w tym zakresie przewiduję między innymi: utworzenie przystani kajakowych w obrębie Lasku św. Wita wraz z zadbaniem o to źródełko i zagospodarowaniem rekreacyjnym tej okolicy. Powstanie też molo, przystanie kajakowe, a w Oczkowie i Moszczanicy ścieżki spacerowe nad jeziorem i w jego rejonie.

#ŻywiecMożemyWięcej

Udostępnij