O SENIORACH I NIE TYLKO - Małgorzata Pępęk

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Do wyborów pozostało

Zegar odmierza czas do wyborów samorządowych

dni
:
godzin
:
minut
:
sekund

Seniorom trzeba pomóc w organizacji wolnego czasu, w załatwianiu codziennych spraw, w integracji. W Lalikach seniorzy z Żywca i Komorowic wzięli udział w Jesiennych Senioraliach, gdzie mogli ze sobą przebywać, nawiązać nowe znajomości, a także rywalizować w sportowych rozgrywkach.
To było wyjątkowe spotkanie, bardzo było mi miło i dziękuję za zaproszenie i ciepłe słowa!

W Żywcu, tak jak w wielu miastach w Polsce, wzrasta udział seniorów w ogólnej liczbie mieszkańców. Dlatego musimy skonsolidować działania, uruchomić spójną politykę senioralną, aby starsi ludzie nie czuli się gorsi, zapomniani, żeby mogli realizować swoje ambicje, pasje i być aktywni.

10 lat temu mieliśmy w Żywcu 5,5 tysiąca osób ponad 60 rokiem życia, obecnie jest ich ponad 7 tysięcy.

Rodzi się mniej dzieci, a więcej umiera, niż przed 10 laty. Średnia wieku mieszkańca Żywca tez wzrasta. Obecnie jest na poziomie 41 lat, a w roku 2050 ma to być 53 lata.

 

A co do naszych propozycji:

PROGRAM WSPARCIA SENIORÓW, MŁODZIEŻY I ORGANIZACJI.

  • utworzenie Centrum Integracji Społeczności Lokalnej dla stowarzyszeń, klubów, organizacji, seniorów;
  • dbałość o warunki edukacji dzieci i młodzieży i pracy nauczycieli; nacisk na rozwój sportu, wsparcie dla klubów, poprawa bazy sportowej;
  • aktywna polityka senioralna, wsparcie aktywności społecznej seniorów, rozwoju Uniwersytetów Trzeciego Wieku, Klubów Seniora, strefy dla seniora, uprawnienia w Karcie Mieszkańca, Rada Seniorów;
  • strefy aktywności i relaksu dla dzieci, młodzieży i seniorów;
  • kampanie społeczne we współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Udostępnij