Piszecie do mnie - Małgorzata Pępęk

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Do wyborów pozostało

Zegar odmierza czas do wyborów samorządowych

dni
:
godzin
:
minut
:
sekund

Listy

"Wymaga się od mieszkańców aby przechodzili na ekologiczne ogrzewanie itp ok (sama podłączona jestem do ekotermu )ale kandydaci na burmistrzów całkowicie zapomnieli...... o małych i większych zakładach kopcących w Zywcu !Może czas najwyższy sprawdzić czym one palą ,czy są legalne i czy działają zgodnie z wytycznymi UE czy miasto ma narzędzia żeby je skontrolować?Jest przecież zapis ze zakłady istniejące więcej niż 10 lat powinny dostosować się do przepisów UE.

Na uwadze mam szczególnie piekarnie w Zywcu które kopca ile wlezie i okazuje się ze na terenie gdzie jest całkowity zakaz produkcji takie piekarnie obsługujące dodatkowo 10 innych sklepów w innych miejscowościach ( min w Katowicach ) w mieście Zywcu funkcjonują bezkarnie!Dzisiaj dowiedziałam się ze nie mogę skorzystać z dofinansowania na pompę ciepła( chcę ogrzewać tylko wodę) bo jestem podłączona już do ekotermu co też uważam za absurd.Jak zadzwoniłam na Straż Miejska(zrobiłam to raz i ostatni) ze piekarnia kopci i smród jest nie do wytrzymania usłyszałam w słuchawce cyt"mielismy już tyle zgłoszeń dotyczących tego zakładu ze zapewniam panią ze tam palą drewnem "co jest kłamstwem i raczej wątpię czy strażnicy byli na interwencji. Pozdrawiam M"

"Pani Malgorzato. Pomysłem jest wprowadzenie i możliwość większej dostępności do dofinansowań dla młodych na ich działalności gospodarcze, a co za tym idzie zmniejszenie bezrobocia na Żywiecczyznie. Dajmy że osoba młoda dostaje dotację, otwiera działalność gospodarczą zatrudnia powiedzmy 3-4 osoby z bezrobocia i już mamy plusy. Z wyrazami szacunku mlodzi obywatele Żywca"

Witam Pani Poseł. Pomysłów CD. choć bardziej nam zależy na realizacji ,na te przyjdzie jak WYGRAMY wybory. W latach 90tych w Moszczanicy prof. Sokołowski robił badania ,które zakończyły się delikatnie mówiąc rozczarowująco. Ale odwiert jest odwiert i sukcesem zakończyło się w Bańskiej Niżnej (GEOTERMIA PODHALAŃSKA)Można i należy podjąć projekty, aby zbudować zakłady geotermalne z zasobów basenów: 

- kambryjskiego (Olsztyn, Nidzica, Iława, Ostróda, Morąg, Lidzbark Warmiński, Bartoszyce, Kętrzyn, Cieplice, Polanica, Duszniki, Lądek); 

  • dewońsko-karbońskiego (Kraków, województwo małopolskie, Bielsko-Biała, województwo śląskie) . Dziwnie jest u nas w Żywcu gdyż władza nie chce słyszeć o geotermii, gdyż-moja opinia jest ...do kogo należy EKOTERM i czym jest zasilana (węgiel). Zasłaniają się że badania były do 2000tys. metrów i zakończyły się FIASKIEM -opinia władz spółki. Tylko że w Bańskiej Niżnej wiercili 3500 metrów i jest sukces .Ja wiem że to wszystko kosztuje i miasta na to nie stać ,ale gdyby u NAS też woda miała te same parametry ?Jesteśmy w tym samym pasie co Zakopane . Co Nam daje geotermia - Baseny z Aquaparkiem -uniezależnienie się od kopalni podłączając miasto pod gorące żródła (szybsze rozprawienie się ze smogiem)zyski ze sprzedaży ciepła zostają w mieście co pomaga w szybszym rozwoju NASZEGO miasta .To był pomysł STRATEGICZNY i jeszcze przyziemny .
  • Wychodząc naprzeciw problemom w ruchu komunikacyjnym brakuje w Żywcu placu manewrowego dla dzieci . My dalej jeszcze wolimy płacić za skutki niż im  zapobiegać (Polak mądry po szkodzie). Taki plac manewrowy mógłby powstac na osiedlu 700l.

(pisownia oryginalna)

"Witam Pani Poseł. Zacznę od gratulacji podjęcia dobrej decyzji startu w wyborach na burmistrza miasta Żywca. Wszyscy wiemy że ostatnie  lata to totalny brak rozwoju miasta. Ja wiem że można lepiej, więcej i przy okazji TANIEJ!!!! (…) o nowoczesnych obiektach sportowych które zaspokoiłyby potrzeby nie tylko mieszkańców ale też dały możliwość odpłatnego wykorzystania,"naszych" obiektów. Następnie góra Grojec. Dzisiaj mało uczęszczana z ogromnym potencjałem, na wzór bielskiej KOZIEJ GÓRKI Długo by mówić o możliwościach. Jezioro z torem kajakowym i przywrócenie sekcji kajakarskiej. Basen z klubem pływackim. Dzisiaj tylko prywatne szkółki bez możliwości startu w zawodach Gilowice basenu nie mają a mają klub pływacki Jeżeli chodzi o ekologię to Żywiec jako gospodarz programów wsparcia i dofinansowań sam z tego nie korzysta Fotowoltaika na dachach która pozwala miastu uciekać z kosztów.Walka o szczególne podejście w Warszawie do naszego miasta z względu na wysokie miejsce w niechlubnym rankingu WHO. Może dziwić Panią ta wiadomość i moja otwartość ale 14 lat pracy w Londynie robi swoje Zmiany mentalności się nie kupi...

[pisownia oryginalna]