Mail: nowe pomysły - Małgorzata Pępęk

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Do wyborów pozostało

Zegar odmierza czas do wyborów samorządowych

dni
:
godzin
:
minut
:
sekund

Witam Pani Poseł. Pomysłów CD. choć bardziej nam zależy na realizacji ,na te przyjdzie jak WYGRAMY wybory. W latach 90tych w Moszczanicy prof. Sokołowski robił badania ,które zakończyły się delikatnie mówiąc rozczarowująco. Ale odwiert jest odwiert i sukcesem zakończyło się w Bańskiej Niżnej (GEOTERMIA PODHALAŃSKA)Można i należy podjąć projekty, aby zbudować zakłady geotermalne z zasobów basenów: 

- kambryjskiego (Olsztyn, Nidzica, Iława, Ostróda, Morąg, Lidzbark Warmiński, Bartoszyce, Kętrzyn, Cieplice, Polanica, Duszniki, Lądek); 

  • dewońsko-karbońskiego (Kraków, województwo małopolskie, Bielsko-Biała, województwo śląskie) . Dziwnie jest u nas w Żywcu gdyż władza nie chce słyszeć o geotermii, gdyż-moja opinia jest ...do kogo należy EKOTERM i czym jest zasilana (węgiel). Zasłaniają się że badania były do 2000tys. metrów i zakończyły się FIASKIEM -opinia władz spółki. Tylko że w Bańskiej Niżnej wiercili 3500 metrów i jest sukces .Ja wiem że to wszystko kosztuje i miasta na to nie stać ,ale gdyby u NAS też woda miała te same parametry ?Jesteśmy w tym samym pasie co Zakopane . Co Nam daje geotermia - Baseny z Aquaparkiem -uniezależnienie się od kopalni podłączając miasto pod gorące żródła (szybsze rozprawienie się ze smogiem)zyski ze sprzedaży ciepła zostają w mieście co pomaga w szybszym rozwoju NASZEGO miasta .To był pomysł STRATEGICZNY i jeszcze przyziemny .
  • Wychodząc naprzeciw problemom w ruchu komunikacyjnym brakuje w Żywcu placu manewrowego dla dzieci . My dalej jeszcze wolimy płacić za skutki niż im  zapobiegać (Polak mądry po szkodzie). Taki plac manewrowy mógłby powstac na osiedlu 700l.

(pisownia oryginalna)

Udostępnij