DLA MATEUSZA

Zakończyła się  prowadzona z mojej inicjatywy przez Stowarzyszenie Aktywne Kobiety Podbeskidzia zbiórka publiczna, której celem było zebranie środków finansowych na leczenie i rehabilitację Mateusza.  W ramach zbiórki, pod moim patronatem, odbył się koncert charytatywny, rozprowadzono cegiełki, uruchomiono specjalne konto bankowe. Dzięki ofiarności Banku Spółdzielczego w Gilowicach, Z.U.H MIXPOL Paweł Michulec z Łodygowic, KAJA sp. z o.o z Żywca, UNIDOM sp. z o.o z Żywca,   Wójta Gminy Czernichów, Anny i Mirosława Michulec z Rychwałdka oraz wielu bezimiennych darczyńców uzbieraliśmy  9 629,60zł.
Z tych środków sfinansowany został pobyt Mateusza i jego Mamy na turnusie rehabilitacyjnym oraz dodatkowa indywidualna rehabilitacja Mateusza do końca roku 2013. Mam nadzieję, że pieniędzy wystarczy również na kolejny turnus rehabilitacyjny dla Mateusza w roku przyszłym.  

Wszystkim, którzy wsparli nasze działania i podarowali Mateuszowi promień nadziei na nierównej drodze zmagania się z chorobą, pragnę serdecznie podziękować. Zakup symbolicznych cegiełek czy wpłata na konto Mateusza, to piękny gest dzielenia się z innymi, potrzebującymi, który świadczy o wielkiej wrażliwości na cierpienie dziecka. To realizacja słów naszego wielkiego rodaka bł. Jana Pawła II że „ Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

Jeszcze raz wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękuję, a Mateuszowi i jego Mamie życzę, aby na swojej drodze życia spotykali wielu życzliwych ludzi.  


Kolejny wpis: