Ponadpartyjny blok na Wiejskiej?

Posłanka interpeluje w sprawie PKPS

Nowa kadencja – nowe wyzwania

S 69 do realizacji!!!

Droga s69 – dalej na południe!

Dobre wieści w sprawie ekspresówki

Powstanie czy nie ?

Gazeta Żywiecka, 18 sierpnia 20012
autor: Tomasz Matlakiewicz

 

Niepokojące wieści pojawiły się ostatnio w związku z planami budowy szpitala powiatowego. Wicestarosta Andrzej Kalata zapewnia, że inwestycja nie jest zagrożona, wiadomo jednak, że projekt zostanie okrojony, a rozpoczęcie budowy może się opóźnić.

Źródło:

http://www.gazetazywiecka.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1330:zagroony-czy-nie&catid=36:spoleczenstwo&Itemid=71

 

 

 


60 milionów na języki w wiejskich szkołach

Ministerstwo edukacji narodowej wesprze nauczanie języków obcych, zwłaszcza na obszarach wiejskich. To jeden z efektów interpelacji, złożonej pod koniec maja przez posłankę z Żywiecczyzny, Małgorzatę Pępek.

 

Źródło: http://www.super-nowa.pl/art.php?i=23751


Wyremontują linię Żywiec – Sucha Beskidzka

Czy w 2016 roku pojedziemy z Żywca do Suchej Beskidzkiej po zmodernizowanych torach w czasie konkurencyjnym wobec przewoźników drogowych? Jest duża szansa, że tak. O remoncie linii dyskutowano wczoraj podczas specjalnego spotkania w Starostwie Powiatowym w Suchej Beskidzkiej.

Źródło:

http://www.kurierkolejowy.eu/aktualnosci/8851/Wyremontuja-linie-Zywiec-Sucha-Beskidzka.html

 


Żywiecczyzna łąkę kosiła

O Złotą kosę wójta Kazimierza Fujaka i puchar posłanki Małgorzaty Pępek walczyło kilkunastu kosiarzy i cztery panie. Zwycięzcy zawodów spotkają się za tydzień w Brennej z rywalami ze Śląska. Zapraszamy!

 

Źródło:

http://www.owcaplus.pl/aktualnosci/zywiecczyzna-lake-kosila/