SPOTKANIE Z POSŁANKĄ HENRYKĄ KRZYWONOS-STRYCHARSKĄ

Spotkanie z posłanką Henryką Krzywonos-Stycharską w Żywcu miało odbyć się w sali koncertowej Szkoły Muzycznej, ale mino wcześniejszej zgody na odpłatny wynajem dziś nie zostaliśmy tam wpuszczeni. Przypomnę, że samorządowa Szkoła Muzyczna podlega staroście z PiS. Spotkanie odbyło się przed budynkiem sali.
 
Dziękuję wszystkim z Was, którzy dziś przyszli na spotkanie z posłanką Henryką Krzywonos-Stycharską w Żywcu. Nie mnie przepraszać, że to wydarzenie nie odbyło się tam, gdzie wcześniej uzgodniłam, czyli w sali koncertowej żywieckiej Samorządowej Szkoły Muzycznej. Mimo wcześniejszej zgody – sali nie udostępniono mi za stosowną opłatą – cóż, szkoła podlega pod starostę będącego członkiem Prawa i Sprawiedliwości, które tworzy Państwo PiS – tylko dla „lepszego sortu”.
Uważam, że zainicjowany został pewien kolejny krok w walce o zmiany, które powinniśmy wspólnie wprowadzać w nasze otoczenie i nie godzić się tym samym na zawłaszczanie naszej wolności, na przystosowywanie demokracji tylko dla „swoich”. Nie możemy pozwalać na to, by Prawo i Sprawiedliwość decydowało o tym, co powinno być publicznie dostępne – bo jest własnością każdego z nas. To była decyzja polityczna wobec tych, którzy nie są zwolennikami obecnej polityki rządu. Spotkanie z Henryką Krzywonos w Żywcu niech stanie się kolejnym zalążkiem naszej lokalnej inicjatywy dla obrony demokracji. Padło dziś sporo ważnych pytań i słów, a samo spotkanie, które spontanicznie odbyło się przed budynkiem sali koncertowej dało wyraz temu, że trzeba być aktywnym, by bronić polskiej demokracji. Dziękuję Wam za to!