W regionie - Małgorzata Pępęk

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Moja praca w okręgu wyborczym skupia się przede wszystkim na biurze poselskim, które umożliwia wszystkim wyborcom bezpośredni ze mną kontakt. W trakcie takich spotkań przyjmuje Państwa opinie, postulaty i wnioski dotyczące np. zmian ustawodawczych i sytuacji społeczno-politycznej, udzielam porad prawno-administracyjnych, jak również staram się załatwiać sprawy ważne dla mieszkańców regionu.

Wykonując swój mandat w okręgu odbywam również szereg spotkań z przedstawicielami władz lokalnych, organizacji społecznych i charytatywnych. Uczestniczę w sesjach jednostek samorządu terytorialnego, gdyż wiedza przekazana przez samorządowców jest mi bardzo potrzebna w pracy sejmowej.

Ochotnicza służba w Straży Pożarnej jest mi niezwykle bliska. Pełnię funkcję Prezesa Zarządu Gminnego Związku OSP RP w Ślemieniu oraz członka Prezydium Zarządu Straży w Powiecie Żywieckim. Jako członek Parlamentarnego Zespołu Strażaków gwarantuję wszechstronną reprezentację interesów jednostek straży pożarnej na forum Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

Do mojego biura poselskiego przychodziło sporo pań chcących czynnie działać i pomagać innym stąd zrodził się pomysł powołania Stowarzyszenia „Aktywne Kobiety Podbeskidzia”, działającego na rzecz kobiet z różnych środowisk, niezależnie od wieku, statusu społecznego, czy materialnego. W 2017 roku Stowarzyszenie realizowało projekt "I Ty będziesz seniorem" przy wsparciu Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014–2020 oraz cały szereg innych cennych przedsięwzięć.

Organizuję spotkania z ekspertami i autorytetami podczas których poruszamy wiele ważnych tematów dotyczących spraw ogólnopolskich, jak i naszego regionu. Wspólnie tworzymy pole aktywności i swobodnej dyskusji. Współpracuję z innymi organizacjami, by móc jak najskuteczniej odpowiadać na problemy i postulaty formułowane przez mieszkańców.

Żywiecczyzna to teren atrakcyjny turystycznie przez cały rok. Oddział Babiogórskiego PTTK w Żywcu, którego jestem członkiem, jest drugim najstarszym oddziałem powstałym na ziemiach obecnie istniejących w granicach Polski. Ma pod swoją opieką 580 kilometrów szlaków górskich, 80 kilometrów szlaków narciarskich, posiada kilkuset członków, co daje mu miejsce w pierwszej dziesiątce największych oddziałów PTTK w Polsce. Zapraszam wszystkich, którzy kochają góry tak jak ja, do wstąpienia w jego szeregi.

Udostępnij