W sejmie

Bieżące informacje na temat mojej pracy w Sejmie i komisjach, przygotowywanych i złożonych interpelacjach, wystąpieniach, oświadczeniach i rozpatrywanych sprawach. Kliknij w powyższy banner sejmowy.

ZAPRASZAM NA BEZPŁATNE PORADY PRAWNE

Jak co miesiąc zapraszam na bezpłatne porady prawne do mojego Biura Poselskiego w Żywcu ul. Rynek 21. Porady udzielane będą w dniu 20 grudnia. Aby z nich skorzystać należy uprzednio skontaktować się z Biurem osobiście, mailowo (malgorzatapepek.biuro@poczta.onet.pl) lub telefonicznie pod nr tel. 33 861 0033 w godzinach od 9.00 do 17.00. Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych.


HALINA SZYMURA ZE ZŁOTĄ ODZNAKĄ ZA ZASŁUGI DLA WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

Pomóżmy rodzinie Funioków z Żywca.
Złotą Odznakę za Zasługi dla Województwa Śląskiego odebrała w żywieckim Kinie Janosik dziennikarka, reżyserka i reportażystka Halina Szymura, od dziesięcioleci związana z katowicką telewizyjna trójką. Ceremonię poprzedził seans filmowy, pełna sala gości miała okazję obejrzeć film Haliny Szymury pt. „Zwyciężyć śmierć – prof. Rudolf Weigl”, opowiadający o polskim naukowcu austriackiego pochodzenia, który opracował szczepoionkę na tyfus plamisty, ratując świat przed pandemią tej choroby.
O wyróżnienie Haliny Szymury wnioskowałam miesiąc temu, kapituła odznaczenia nie miała żadnych wątpliwości. Wręczyliśmy je współnie z marszałkiem Wojciechem Saługą.
Po projekcji filmu i wręczeniu odznaczenia mikrofon przechwycił przyjaciel Haliny Szymury, Juliusz Ursyn – Niemcewicz, światowej sławy tenor. Zaśpiewał dla niej kilka operetkowych szlagierów. Część z nich widownia odśpiewała wspólnie z nim na stojąco.

Halina Szymura, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego paryskiej Sorbony, to m.in. autorka programu „Nie tylko o muzyce”, prezenterka autorskiego cyklu „Ni ma jak Lwów”; współpracowała z regionalnymi stacjami telewizyjnymi we Francji. Była realizatorką wielkich gali koncertowych, prezentowała studia konkursowe, prowadziła wydarzenia muzyczne wspólnie z Bogusławem Kaczyńskim. Zrealizowała cykl programów z Jerzym Dudą Graczem, jest autorką i reżyserką widowisk teklewizyjnych z Zespołem Pieński i tańca „Śląsk”. Wielokrotnie nagradzana i wyróżniana. Ostatnia jej filmowa realizacja to film dokumentalny poświęcony profesorowi Zbigniewowi Relidze – „Profesor od serca”. Niezwykle wszechstronna jako dziennikarz, publicysta, prezenter i reportażysta.
Cieszę się, że w jej wyróżnieniu mogłam mieć swój osobisty udział.


„W nowe życie z Waszą pomocą”. Pomóżmy rodzinie Funioków z Żywca.

Wszyscy możemy pomóc uszczęśliwić rodzinę Funioków. To kochająca babcia z dziadkiem, którzy zajmują się piątką dzieci. 16-letni Michał, 13-letnia Ola, 10-letnia Martynka, 9-letni Jacek i 8-letni Rafał wraz ze swoimi opiekunami mieszkają od niedawna w centrum Żywca.
Na start w nowym miejscu potrzebują wszystkiego, co pozwoliłoby im zacząć tutaj normalne życie. Oprócz ciepłych ubrań i obuwia potrzebne są przybory i materiały szkolne, słowem wszystko, czego potrzebują dzieci), a także pościel, ręczniki, środki czystości, wyposażenie mieszkania (łóżka, biurka, naczynia kuchenne). Wspólnie z Wami łatwiej będzie zorganizować zbiórkę i uszczęśliwić tę fajną rodzinę, która wiele już przeszła. Pragnę, aby nowy etap życia rozpoczął się dla nich przy szczęśliwym wigilijnym stole.
Coś, co może Wam być niepotrzebne, może się okazać niezbędne dla tej rodziny. Zapraszam wszystkich, którzy są w stanie pomóc, do kontaktu z moim biurem poselskim pod nr tel. 33 861 00 33 lub osobiście. W Biurze Poselskim czekamy również na dary (ul. Rynek 21, Żywiec). Pomóżmy zorganizować tej rodzinie prawdziwe święta, z choinką, bombkami, ozdobami i prezentami od serca.
Proszę również o rozpropagowanie tej prośby wśród znajomych i krewnych – niech potrzebująca rodzina rozpocznie nowe życie – bez Waszej pomocy to się nie uda.


NARODOWY DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI W ŻYWCU

Dzień wyjątkowy dla wszystkich Polaków – zarówno historycznie, jak i współcześnie. Dlatego w całej Polsce odbywają się nabożeństwa i uroczystości, związane z 99. rocznicą odzyskania niepodległości przez nasz kraj. W Żywcu wspólnie złożyliśmy kwiaty pod odsłoniętym w ub. roku popiersiem marszałka Józefa Piłsudskiego. Za Ojczyznę modliliśmy się w konkatedrze w trakcie mszy, po której przeszliśmy na Żywiecki Rynek, udekorowany flagami. Tam odbyła się oficjalna część uroczystości, z udziałem m.in. pocztów sztandarowych różnych organizacji i związków oraz Asysty Żywieckiej, która zawsze przepięknie ozdabia takie wydarzenia.
Nie zabrało wspaniałej Miejskiej Orkiestry Dętej. W trakcie przemówienia podziękowałam mieszkańcom naszego miasta za przybycie i wspólne świętowanie. Zaapelowałam też, aby motywem przewodnim tego dnia było porozumienie ponad wszelkimi podziałami.


Bezpłatne doradztwo dla osób prywatnych oraz dla osób prowadzących działalność gospodarczą

Zakresy doradztwa:

  • Porady prawne: z zakresu prawa cywilnego, podatkowego, majątkowego i gospodarczego
  • Pomoc w uzyskaniu staży
  • Pomoc w uzyskaniu dotacji na rozpoczęcie działalności i jej rozwój
  • Profesjonalne oraz niezależne doradztwo w zakresie finansów
  • Doradztwo z zakresu nieruchomości, pomoc w sprzedaży, zakupie, wynajem, zarządzanie
  • Pomoc w oddłużaniu osób prywatnych i firm
  • Pomoc w odzyskiwaniu środków z polisolokat oraz ubezpieczeń
  • Doradztwo z zakresu BHP i ochrony środowiska
  • Porady z zakresu profesjonalnej księgowości

Proszę o zgłoszenie się na kontakt telefoniczny do Biura Poselskiego Poseł Małgorzaty Pępek, mieszczącego się w Żywcu Rynek 21,
Tel: (33) 861 00 33; 509 832 461 w celu umówienia terminu spotkania.


Podsumowanie połowy VIII kadencji Sejmu RP

Minęły dwa lata odkąd mam zaszczyt reprezentować Państwa w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej. To dobry moment, żeby podziękować tym, którzy przez ten czas wspierali mnie w mojej pracy. Zgłaszane przez Państwa problemy starałam się skutecznie rozwiązywać, a spotkania z Wami były dla mnie inspiracją do działań w Warszawie. Ponadto chciałam Państwa poinformować, że pracuje w trzech komisjach:

– Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej,
– Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych,
– Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych.

Podczas obecnej kadencji łącznie wypowiedziałam się 298 razy z mównicy sejmowej przy procedowaniu ustaw, co daje mi 4 miejsce na 460 posłów. Złożyłam 138 interpelacji w ważnych dla Państwa sprawach. Składałam również pytania w sprawach bieżących i zapytania poselskie. Byłam obecna na każdym posiedzeniu Sejmu RP. Zapewniam że dalej będę angażować się w poprawę życia mieszkańców w naszym regionie i w kraju. Zapraszam Państwa do mojego biura poselskiego. Razem z moimi pracownikami chętnie wysłuchamy Państwa pomysłów i propozycji oraz pomożemy w rozwiązywaniu problemów. Pozdrawiam serdecznie.

Małgorzata Pępek
Poseł na Sejm RP


„Żywiec dla Rytla-Podaruj zeszyt” – podsumowanie

Jesteście wspaniali !!!

Wszystkim, którzy wsparli organizowaną przeze mnie akcję „Żywiec dla Rytla”, należą się ogromne brawa i podziękowania. Wczoraj i dziś protokolarnie spisane zostały wszystkie materiały biurowe i szkolne, które zostały zapakowane do paczek i pojadą do Rytla dzięki anonimowej osobie, która osobiście je tam dostarczy.
Oprócz mnie iniCjatywę wsparły (i JESZCZE RAZ serdecznie dziękuję za to w imieniu swoim, sołtysa Rytla @Łukasz Ossowski oraz dzieci i młodzieży, uczącej się w Zespole Szkół w Rytlu):
– Zespół Szkolno-Przedszkolny w Siennej
– Szkoła Podstawowa nr 3 w Żywcu
– Niepubliczna Szkoła Podstawowa Fundacji Królowej Św. Jadwigi w Przyłękowie
– Szkoła Podstawowa im. Górali Żywieckich w Okrajniku
– Ustronianka Sp. z o.o. w Ustroniu
– Śrubena Unia S.A. w Żywcu
– ALPLA Opakowania z Tworzyw Sztucznych Spółka z o.o w Żywcu
– Blachotrapez Sp.z o.o. w Rabce-Zdroju
– LENKO S.A. w Bielsku-Białej
– eBiuro Market w Żywcu
– Gmina Jeleśnia
– Agnieszka Pal z Przyborowa
– Barbara Kasprzyk z Żywca
– Talik Agata z Żywca

oraz anonimowa osoba z powiatu żywieckiego, nieodpłatnie transportująca dary dla Rytla.


DARMOWE PORADY PRAWNE

Jak cyklicznie co miesiąc zapraszam do skorzystania z bezpłatnych porad prawnych, udzielanych przez mojego doradcę prawnego. Będzie dyżurować w moim Biurze Poselskim w Żywcu przy (ul. Rynek 21) w środę 25 października od godziny 13:00. Chętnych proszę o kontakt pod nr tel. 33 861 00 33.
Pozdrawiam serdecznie.

 


MIESZKAŃCY POWIATU ŻYWIECKIEGO W SEJMIE

We wtorek 10 października miałam okazję gościć w Sejmie mieszkańców Żywca i powiatu żywieckiego, których zaprosiłam na wycieczkę do Warszawy połączoną ze zwiedzaniem Sejmu RP.
Oprócz gmachu Sejmu moi goście mieli okazję zobaczyć jeszcze kilka innych pięknych miejsc, takich jak Łazienki Królewskie, Plac Zamkowy oraz stare i nowe miasto.
Atmosfera tego spotkania i wycieczki była rodzinna i sympatyczna. Było mi bardzo miło wszystkich gościć. Pozdrawiam.


Konkurs Wiedzy o Sejmie w Jeleśni

Organizacyjnie świetnie przygotowany był Zespół Szkół nr 2 w Jeleśni na przeprowadzenie Konkursu Wiedzy o Sejmie, który współorganizuję z przedstawicielami Biura Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu RP. Ok. 70 uczniów z całej gminy Jeleśnia napierw wysłuchało krótkiej prelekcji na temat polskiego parlamentaryzmu, by po niej przystąpić do testu. Wyniki – bardzo wysokie! Gratuluję laureatom: Dominikowi Szewczykowi za I miejsce, Marcie Ficek, laureatce II miejsca oraz Maciejowi Gawronowi za III miejsce w konkursie, dziękuję wszystkim uczestnikom wysokiego poziomu wiedzy oraz nauczycielom, którzy Was przygotowywali. Podziękowania kieruję tez do dyrektorów szkół, wicewójta Bronisława Jafernika i dyrektor ZS nr 2 Agnieszki Szumskiej za organizacyjne wsparcie! Był to debiut konkursu w gminie Jeleśnia, bardzo udany! Pozdrawiam serdecznie.