W sejmie

Bieżące informacje na temat mojej pracy w Sejmie i komisjach, przygotowywanych i złożonych interpelacjach, wystąpieniach, oświadczeniach i rozpatrywanych sprawach. Kliknij w powyższy banner sejmowy.

ZAPRASZAM DO AMFITEATRU POD GROJCEM NA SENIORALIA 2018

W imieniu własnym oraz Marszałka Województwa Śląskiego Wojciecha Saługi serdecznie zapraszam na  SENIORALIA 2018, które odbędą się w Amfiteatrze Pod Grojcem w Żywcu.  Wydarzenie będzie miało miejsce w piątek 15 czerwca 2018 r. od godz. 10.00.

W programie przewidzianych jest wiele atrakcji, w tym m.in. pokazy, bezpłatne badania i konsultacje lekarskie, spotkania ze sportowcami, policjantami, występy na scenie oraz koncert Jacka Wójcickiego. Wstęp dla seniorów i ich rodzin jest bezpłatny, zapewniony będzie również poczęstunek. Liczymy na niezawodne przybycie i wspaniałą wspólną zabawę.

 

Senioralia


KOALICJA OBYWATELSKA GOTOWA NA WYBORY

Platforma Obywatelska i Nowoczesna łączą siły w województwie śląskim. W Katowicach odbyła się regionalna konwencja Koalicji Obywatelskiej. Jest już 10 kandydatów na prezydentów miast.

JUBILEUSZ 50-LECIA ZAWODOWEJ STRAŻY POŻARNEJ NA ŻYWIECCZYŹNIE

W Żywcu świętujemy Dzień Strażaka i Jubileusz 50-lecia Zawodowej Straży Pożarnej na Żywiecczyźnie. Mundury, sztandary, odznaczenia i życzenia. Strażakiem być to zaszczyt, ale i ogromne poświęcenie. Z akcji wracajcie cali i zdrowi!

KONSULTACJE PROGRAMU POLSKA SENIORA

W Bielsku-Białej byłam gościem konsultacji, jaką posłowie prowadzą z seniorami w ramach programu Polska Seniora. Ta inicjatywa odwiedza wszystkie większe miasta. Dziękuję za udział w panelu dyskusyjnym oraz w prezentacji programu.

ROLA SAMORZĄDU TEMATEM KLUBU OBYWATELSKIEGO W ŻYWCU

Niezwykle udane i ważne spotkanie Klub Obywatelski w Kinie Janosik. Wspólnie z Panią Wicemarszałek Małgorzata Kidawa-Błońska oraz Wojciech Saługa – Marszałek Województwa Śląskiego. Rozmawialiśmy z mieszkańcami o Polsce samorządnej, o naszych lokalnych samorządach, inwestycjach lokalnych i zbliżających się wyborach samorządowych. Pozytywna dyskusja oraz nadzieja, że wolność i demokracja to wciąż wartości, które cenimy najwyżej. Dziękuję za wspaniałe spotkanie.

MARSZ WOLNOŚCI PRZESZEDŁ ULICAMI WARSZAWY

Dziękuję za pozytywny, udany Marsz Wolności . Było nas w Warszawie 50 tysięcy. To był Wielki Marsz w walce ze złą zmianą !!! Wspólnie pokazaliśmy, jakie to ważne dla wolnej, równej i demokratycznej Polski

UROCZYSTOŚCI ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA W ŻYWCU

Ogromnie się cieszę z licznej obecności mieszkańców naszego miasta Żywca na uroczystości z okazji 3 maja i święta – uchwalenia pierwszej polskiej Konstytucji. To co roku wyjątkowa okazja do wspólnego przeżywania i ogromnej radości, która towarzyszy wszystkim, oddającym szacunek biało-czerwonej fladze. Dziękuję za liczne przybycie!


ŻYWIECKIE OBCHODY ŚWIĘTA PRACY

Przepiękna pogoda towarzyszy majówce. Słoneczny 1 maja – Święto Pracy obchodzone międzynarodowo – na żywieckim Rynku po okolicznościowej akademii zagrała fantastycznie Orkiestra Dęta z Rychwałdku, wystąpił też Chór „Akord”.

WYCIECZKA DO SEJMU LAUREATÓW KONKURSU „ŻYWIEC MOICH MARZEŃ”, MIESZKAM W BESKIDACH ORAZ MISS

Laureaci konkursu Żywiec moich marzeń , mieszkam w Beskidach oraz piękne Miss ze mną w Sejmie RP. Podczas wycieczki do Warszwy zwiedziliśmy również Muzeum POLIN oraz Łazienki Królewskie. Dziękuję za bardzo miłą wyprawę! Uczestnicy to świetna żywiecka młodzież!


POŻAR ROZLEWNI CHEMIKALIÓW W ŻYWCU – PODZIĘKOWANIE DLA STRAŻAKÓW

W obliczu zdarzeń, jakie miały miejsce przy ul. Stolarskiej w Żywcu, chciałabym jako Poseł, reprezentujący Parlamentarny Zespół Strażaków, oraz jako mieszkanka Żywca, serdecznie podziękować wszystkim strażakom i osobom, które walczyły z żywiołem, za Waszą odwagę i ofiarność. Skala tego pożaru była ogromna, a gdyby nie Wasze poświęcenie i profesjonalizm, rozmiary tego tragicznego wydarzenia byłyby o wiele większe. Dziękuję.