ŻYWIECKA KONKATRDRA NABIERZE NOWEGO BLASKU

Ogromnie się cieszę, że już wkrótce nasza żywiecka konkatedra nabierze nowego blasku. Już latem ubiegłego roku, kiedy trwał nabór wniosków w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego na inwestycje w obszarze kultury, związane z rewitalizacją obiektów zabytkowych, rozmawialiśmy z Panem Wojchem Saługą Marszałkiem Województwa Sląskiego, moim kolegą z ławy poselskiej z poprzedniej kadencji, o potrzebie odrestaurowania katedry.

Cieszę się, że dzięki pieniądzom zewnętrznym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego, pozyskanym za pośrednictwem Urzędu Marszałkowskiego przez nasza żywiecką parafię, to stanie się faktem. Wnioskowana kwota to 2 miliony 613 tysięcy złotych, a w zakres prac będą wchodzić działania konserwatorskie, budowlane i restauratorskie.
Muszę w tym miejscu podkreślić, że Śląski Urząd Marszałkowski i nasz marszałek województwa o nas nie zapominają. Co jakiś czas mamy nowe inwestycje finansowane ze środków wojewódzkich, czy to amfiteatr pod Grojcem czy nowy most na Sole, a ostatnio nowe przedszkole w Żywcu.

29217036_770252863169954_8706649422779040916_n

Zdjecie: Jan Mehlich